Çemberin Dışındaki Satıcılar için Chrome Uzantıları

Çemberin Dışındaki Satıcılar için Chrome Uzantıları


Amazon’da satış yapan satıcılar kendileri için geliştirilen Chrome uzantılarını yakından tanıyor. Ancak birçok satıcı Amazon satıcıları için geliştirilmemiş fakat çemberin dışına çıkabilen satıcılara yardımcı olan yazılımlarından bihaberler. Bu yazımızda bedavaya elde edebileceğiniz bu tip Chrome uzantılarını sizler için sıraladık.

Amazon Assistant for Chrome

Amazon’un kendine ait bir uygulama olan Amazon Assistant for Chrome aslında satıcılara değil tüketicilere yönelik olarak tasarlanmış bir uzantı. Alışveriş ve kıyaslama yap tipi bir uygulama olan uzantı kampanya bildirimleri ve sipariş takibi gibi özelliklere sahip.

Uygulamanın satıcılara hitap edebilecek en önemli özelliği ise Amazon dışında alışveriş yapan müşterilere sağladığı öneriler ve fiyat karışlaştırmaları. Bir dizi potansiyel barındıran bu özellik ile ürünlerinizin Amazon dışı sitelerde gezen kullanıcıların karşısına öneri olarak çıkıp çıkmadığını ve yine fiyat avantajı sağlayıp sağlayamadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Kulağa basit gelen bu uygulamayı 7 milyon kişinin kullandığını da bu noktada belirtmek isteriz.

Last Pass

Last Pass ismi verilen ve bir tür sanal anahtarlık işlevi gören uygulama ile şifrelerinizi bir arada tutabiliyorsunuz.

Satıcılar olarak hem alışveriş için hem de satış amaçlı yazılımların kullanımı adına onlarca siteye üye olmak durumunda kalabiliyor, güvenlik önerilerinin aksine birçoğumuz bu sitelerin tamamında aynı şifreyi kullanabiliyoruz.

Farklı şifreler kullanıldığında ise bunları hatırlamakta güçlük çekiyor, her seferinde şifre sıfırlama işlemlerini başlatmak durumunda kalıyoruz. Farklı cihazlarda ve işletim sistemlerinde şifrelerinizi sizin adınıza hatırlayan ve çoklu kullanıcılar tarafından kullanılabilen Last Pass bu sorunu ortadan kaldırıyor. Aynı zamanda uzun harf ve sayı dizilerinden şifreler de oluşturabildiğiniz Last Pass ile Amazon satıcı panelinizin ya da önemli yazılımlarınızın orijinal şifrelerini paylaşmaksızın çalışanlarınıza ya da hizmet sağlayıcılarınıza erişim açabilirsiniz.

Adblock Plus

Zaman para demekse reklamlar ve özellikle video reklamlar en büyük hırsızlardan birkaçı. Özellikle deep web’de karşınıza çıkan reklamları halihazırda bir reklam bloklayıcı kullanmıyorsanız Adblock Plus ile engelleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz programı beğenmeniz halinde bağışta bulunabiliyorsunuz.

GoFullPage

Araştırma yaparken sıklıkla ekran görüntüleri alıyorsanız özellikle uzun sayfalardan oluşan web sitelerinde bu bir işkenceye dönüşebiliyor.

Bir marka web sitesi ya da uzun bir Amazon ürün sayfasında sayfanın tamamının ekran görüntüsünü alabilmek için yararlanabileceğiniz oldukça kullanışlı bir araç mevcut: GoFullPage. Halihazırda 4 milyon kullanıcı tarafından kullanılan uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor. 


Popüler Yazılar