Müşterilerin Güvenini Kazanmak

Müşterilerin Güvenini Kazanmak


E-ticaret platformlarında müşteri yorumlarının satışlara doğrudan bir etkisi olduğu yapılan çalışmalarla kanıtlanmış durumda.

Artık müşterilerin %70’den fazlası bir ürün satın almadan önce o ürünle ilgili önceki yorumları incelemektedir.

Üstelik bu müşterilerin önemli bir kısmı alacakları ürünle ilgili önceki müşteri deneyimlerini merak ediyor ve okudukları kullanıcı deneyimlerine güveniyor.

Bu yüzden satıcı olarak başarılı olmak için mağazanızın müşteri memnuniyet oranı yüksek olmalı, iade oranınız az olmalı ve müşterilerin sorularına çok kısa sürede dönüş yapmalısınız.

 

 

 

  • Sizden ürün satın almış bir müşteri, sizin sadık müşteriniz olursa ve aldığı ürünü bir başkasına tavsiye ederse doğru yoldasınız demektir. Tavsiye üzerine aldıkları ürünlere müşterilerin yorum yapma oranı oldukça yüksektir.

  • Ürün açıklamalarınızı pozitif, ikna gücü yüksek kelimelerle donatın, muhtemelen müşterinin ilk inceleyeceği kısım ürün açıklamaları kısmı olacaktır.

  • Pahalı bir ürün satıyorsanız, ne kadar süre dayanacağı ile ilgili detaylı bir açıklama yapın. Para harcamayı sevmeyen müşteriler faydalı bir şeye yatırım yapmayı daha kabul edilebilir gördüklerinden bu tip müşterilerinizin görebilmesi için açıklama bölümünde  ürününüzün faydalarını anlatan bir blok oluşturun.

  • Gönderdiğiniz ürün paketlerinin içine minik sürprizler koymak da aynı müşterinin tekrar alım yapma olasılığını arttıracaktır. Tekrar alım yapan müşteriniz olduğunda ona promosyon verin ki mağazanıza karşı olan sadakat artsın. Unutmayın ki kitlelere hitap eden e-ticaret firmaları cirolarının büyük bir kısmını eski müşterilerine yaptıkları satışlardan elde etmektedir.

  • Müşterilerinizin güvenini kazanmak için hizmet kalitenizi her geçen gün daha iyiye taşımanız gerekmektedir. Karşısında nazik, samimi ve dürüst bir müşteri temsilcisi bulan müşteri, satın alıma her zaman bir adım daha yakındır.


Popüler Yazılar