Google Reklamları - Google Adwords Nedir?

Google Reklamları - Google Adwords Nedir?


 

Medya kullanıcılarının büyük bir kısmının  e-ticaret, alışveriş sitelerinin, ve web sitelerinin etkileşimlerinin artmasıyla kullanıcılar Tv’den internet ortamına kaymasının ardından, internet ortamında verilen reklamların Tv reklamlarına göre çok daha etkili olduğu ve daha çok kullanıcıya ulaşılabildiği kanıtlanmıştır.

Bu yüzden özellikle internet ortamında bir ürün satıyor ya da hizmet sağlıyorsanız online reklam vermeyi düşünebilirsiniz.

Bu online reklam platformlarından kullanıcılar tarafından en çok tanınanı ve kullanılanı Google Adwords platformudur.

Adwords, Google’a ait olan ve ilgili kullanıcıları web sitenize çekmek için tercih edilen önemli bir platformdur.

Web sayfanızı Google arama sonuçlarında en üstlere çıkarmak için kullanılmaktadır.

Her gün Google’da yapılan, milyonlarca aramalardan gelen verilerden yararlanmamızı sağlayan Adwords, marka veya hizmetiniz için çeşitli kampanya ve reklamlar oluşturarak, hizmetinizle ilgili Google’da ilgili arama sonuçlarını incelemenize olanak verir.

Google Adwords sayesinde arama motorunda üstlere çıkardığınız terimler için ödeme yapmazsınız fakat kullanıcılar sizin reklamınızı görüp tıkladığı anda bu işlem, hesabınıza bakiye olarak yansıtılır.

Kullanıcı paneli içerisinde hangi kullanıcının hangi terimler üzerinden sitenize yönlendiğini, tıklama yaptığını ve ne kadar süre sayfanızda dolaştığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Google Adwords Maliyetleri ve TBM Nedir? (Tıklama Başına Maliyet)

Tıklama Başına Maliyet denilen terim sizin, arama motorlarında üst sıraya çıktığınızda kullanıcı reklamınıza tıkladığı an bakiyenize yansıtılacak olan ‘bir tıklama’ bedelidir.

  • Örnekle açıklayacak olursak;

Diyelim ki siz 300 tl ödeme yaptınız ve görünür olmak istediğiniz anahtar kelimenin Tıklama Başına Değeri 0.50 kuruş. 300/0.50= 600.

Bu sonuç size yüklediğiniz 300 tl bakiyeyle 600 ‘tık’ alma hakkınız olduğunu anlatıyor.

601. tıklama gerçekleşmez çünkü bakiyeniz sıfırlanacaktır.

Google Adwords ile reklamlarınızı etkili bir biçimde yönetebilmek için öncelikle Adwords hesabınızı yapılandırın. Ardından doğru anahtar kelimeleri belirleyin ve dikkat çekici reklam metinleri hazırlayın.

Daha sonraki adım olarak da Landing Page(açılış sayfası)lerinizi doğru bir şekilde seçerek hangi tıklama kullanıcısının müşteriye döndüğünü takip edin.

Google Adwords biriminden arama ağı reklamları , Google’ın görüntülü olan GDN reklamları, Remarketing özelliği ve ölçülebilir reklamlar için detaylı bilgi almak isterseniz;

444 21 07 - bu numaradan destek ekibine ulaşabilirsiniz.


Popüler Yazılar