Amazon PPC’de Yeni Özellikler

Amazon PPC’de Yeni Özellikler


Amazon PPC’de Yeni Özellikler

Amazon Sponsorlu Ürünler (PPC) reklamları artık müşterilerinize, ürün ayrıntı sayfalarına göz atarken veya sizinkilere benzeyen ürünler için arama sonuçlarını filtreleyerek ulaşmanın iki yeni yolunu sunuyor.

1. Manuel hedefleme güncellemeleri: Anahtar kelimeye göre hedeflemeye ek olarak artık ürünlere göre hedefleme yapabiliyor olacaksınız. Ürün hedeflemeyle potansiyel müşterilerinize, belirlediğiniz rakip ASIN’lerin ürün sayfalarına göz attıklarında veya arama sonuçlarını sizin ürününüze benzer ürünler için filtrelendiklerinde ulaşmanız daha kolay olacak. 

Marka isimlerine, yıldız incelemelerine ve / veya fiyatlara göre hassaslaştırabileceğiniz rakip ASIN'leri veya kategorileri verimli bir şekilde hedefleyebilirsiniz.

2. Otomatik hedefleme güncellemeleri: Otomatik hedefleme, reklamlarınızı anahtar kelime ve ürünlere göre otomatik olarak hedeflemeye devam edecek, ancak şimdi performans gereksinimlerinizi karşılamak için kampanya yöneticisi içindeki dört hedefleme varsayılanını ayarlamanıza izin verecektir.

Yeni hedefleme özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

 

AMAZON’UN PPC KAMPANYA ÖNERİLERİ

Reklamlarınızın yayınlanmaya devam etmesi için büyük bir karar!

Bir alışveriş yapan kişinin ürünlerinizi hangi gün veya saatte aradığını asla bilemezsiniz. Kampanyalarınızı sürekli yayınlanacak şekilde ayarlamak, sahip olduğunuzu fark etmediğiniz satış ve müşteriler elde etmenizi sağlayabilir.

Kampanya başına 5'den fazla anahtar kelimeyi hedefleyin.

Amazon, daha fazla satış yapmanıza yardımcı olmak için her kampanyanın en az 5 anahtar kelime içermesini öneriyor.

Günlük bütçenizi en az 5 TL olarak ayarlayın

Amazon, reklamverenlerin bütçelerini en az 5 $ olarak ayarlamasını öneriyor ve bunun reklamın gösterilme fırsatını artıracağını söylüyor.

Kaynak : Amazon.com

Amazon PPC hakkında önceden verdiğimiz bloglara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz
1.
2.5 kuralı - Ürününüzün Amazon PPC Maliyetlerini Hızla Tahmin Etme
2.Satış Başarısının Vazgeçilmez Bileşeni: PPC
3.İleri Düzey PPC (Pay Per Click - Amazon Reklamları)

 


Popüler Yazılar