Amazon’da Marka Vitrini Oluşturma

Amazon’da Marka Vitrini Oluşturma


Devasa büyüklükteki müşteri tabanı ile dünyanın en önde gelen pazar yerlerinin başında gelen Amazon, markanıza değer katmanız için de büyük avantajlar sağlıyor. Marka Vitrini (Amazon Store) adı verilen sayfalar ile markalar online işletmelerini bir adım öteye taşıyabiliyorlar.

Ürün sayfalarınının zenginleştirilebildiği A+ İçerik özelliği gibi yalnızca Marka Kaydı (Brand Registry) sahiplerinin yararlandığı özellik, markaların müşteriler için daha zengin birer alışveriş deneyimi yaratmalarına olanak tanıyor.

Amazon Marka Vitrini Nedir?

Amazon Marka Vitrini (Amazon Store) markaların satışlarını ve müşteri sadakatini artırabilmek adına yararlanabildikleri ve kendi kendilerine oluşturabildikleri bir web sayfası. amazon.com/MARKAADINIZ şeklinde bir URL’ye sahip olan arayüz müşterilere zengin bir online alışveriş deneyimi yaşatmayı hedefliyor.  

Ücretsiz ve self-servis bir araç olan Marka Vitrini marka sahiplerinin çok sayfalı vitrinler yaratarak markalarını ve ürünlerini tanıtmalarına olanak sağlıyor. Satıcıların, bayilerin (vendor) ve yetkilendirilmiş kurumların (agency) oluşturabildikleri vitrinlerden tamamen ücretsiz bir şekilde yararlanılabiliyor.

Neden Marka Vitrini Oluşturmalısınız?

Amazon Marka Vitrini oluşturmanın asıl amacı müşteri bağlılığı yaratmak. Müşterilerin farklı markalar hakkında bilgi sahibi olabildiği ve tek bir noktadan ilgili markaya ait tüm ürünlerin alışverişini gerçekleştirebildikleri bir sayfa olan Marka Vitrini ideal olduğu kadar kullanımı kolay bir arayüz.

Gerek mobil gerekse web üzerinden marka bazlı alışveriş için harika bir deneyim sunan vitrin muhtelif avantajlar sunuyor:

  • Gelişmiş mobil deneyimi
  • İç ve dış trafik kaynaklarının artırılması
  • Amazon arama sonuçlarındaki sıralamalarda yükseliş
  • Markanızı yeni kitleler ile tanıştırma
  • Varolan müşterilerinize diğer ürünlerinizi göstererek çapraz satış fırsatı oluşturma.  
  • Piyasaya yeni sürülen ürünlerin tanıtımı

Marka sahipleri tarafından özelleştirilmiş sayfalar oluşturularak çoklu ürünlerin tanıtılmasına olanak tanıyan vitrinde fotoğraflar, marka tanıtıcı metinler, videolar ve diğer içerik çeşitlerinden yararlanılabilmektedir.

Marka Vitrininin Ana Özellikleri Nelerdir?

Eşsiz Tasarım: Vitrin ile çok sayıda tasarım olanağı sunan şablonlardan yararlanabilir, markanızı en şık bir biçimde müşterilere sunacak bir sayfa dizaynı elde edebilirsiniz.

Özelleştirilmiş İçerik: Dinamik bir ürün koleksiyonu ve multimedya içerik seçenekleri ile belirlediğiniz ürünleri ön plana çıkarabilir, alışveriş deneyimini zenginleştirebilirsiniz.

Entegre Promosyonlar: Sosyal medya paylaşım butonları ve reklam bağlantıları (Headline Search Ads – arama sayfalarında sayfanın en üstünde çıkan marka reklamları) ile vitrininize trafik çekebilirsiniz.

Çoklu Sayfalar: 3 seviyede tasarlanabilen sayfalar ile markanız çatısı altındaki çok sayıda ürünü kategorize ederek ürün gamınızın tamamına trafik sağlayabilirsiniz.

Self-servis Kullanım: Kodlama ya da programlama bilmeksizin kullanılabilen kullanıcı dostu arayüz ile vitrininizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda Marka Vitrini oluşturmak için izleyeceğiniz adımları işliyor olacağız.


Popüler Yazılar