Amazon Listelerinizde Ürün Başlığı Optimizasyonu

Amazon Listelerinizde Ürün Başlığı Optimizasyonu


Amazon ürün başlığı, listelerimizin hayati önem taşıyan parçalarından bir tanesidir. Ürün başlığı optimize edilmediyse, ürün satış ve incelemede sorun yaşamanıza sebep olabilir. Çünkü ürün başlığı, müşterilerin ürün ararken baktığı en önemli unsurulardan biridir.

                                                     

Ürün başlığınızı optimize ederken aşağıda paylaşmış olduğumuz maddeleri dikkate almanızı tavsiye ederiz :


  -Marka adı
  -Ürün boyutu
  -Ürün rengi
  -Kullanıcı Ürün kullanımı
     -Çarpıcı Özellikler
     -Ürün miktarı (varsa)


  Geliştirmiş olduğunuz başlığa üstte ki maddeleri de ekleyerek ürün başlığınızı optimize ediniz. Şimdi "Neden bir dizi araç için bir ürün tanımına ihtiyacınız var?" diye düşünüyor olabilirsiniz. Amazon'da kötü bir listelemeye örnek vermek gerekirse; ekmek bıçağı, et bıçağı, şef bıçağı ve benzeri ürünler olduğunu düşünelim. Aslında farklı şeyler yapmak için farklı bıçaklar kullanılabilir.  Bu nedenle, başlıktaki ürünün amacından söz etmeden belirli bir bıçak seti satıyorsanız, bu düşük satış performansınızın bir nedeni olabilir. Başlık çok kısa, ürün özelliklerini, kullanımı ve boyutunu içermiyor, yani aslında sizin sattığınız ürünün ne olduğunu betimlemiyor.

 
  Amazon başlık arama motoru optimizasyonu, anahtar kelime doldurmayı önlemek için ürünle ilgili anahtar kelimeler kullanmalıdır. Anahtar kelimeleri fazla doldurmak, genellikle başlığın spam görünmesine neden olur ve insanlar ürününüzü tıklamak istemez ve bu da ürün sıralamasında bir düşüşe neden olur. Başlığı Google’da bir arama olarak düşünün. Sizinle rezonans yapan ve onları çekici ve açık tutan anahtar kelimelere odaklanmanız önerilir. Başlığınız müşterilerinizin aradığı ile eşleşmiyorsa, ürününüz görünmez.


 i


Popüler Yazılar