Listelemede 5 Önemli Nokta

Listelemede 5 Önemli Nokta


Satışlarınızı arttırmanıza, sayfanıza trafik çekmenize ve ürün sıralamalarında üst sıralara ulaşmanıza yardımcı olmak için, önemli noktaları sizin için " Listelemede 5 Önemli Nokta" başlığı altında bir araya getirdik. 

Harika fotoğraflar oluşturmak için zaman ve para harcayın

Ürün fotoğrafları, müşterinin dikkatini çeken ilk şeydir. Satıcıların büyük kısmı zamanlarının çoğunu ürünü bulmaya veya geliştirmeye harcarken, ürünün satışı için en önemli nokta olan harika görüntü elde etmeyi ihmal etmektedirler.

İzin verilen en fazla sayıda (çoğunlukla 7) fotoğraf ekleyerek işe başlayın. İkincil fotoğraflarınız için yaşam tarzı çekimleri (life style) ve çekici resimler kullanın. Yaşam tarzı fotoğraflarının, ürünü satın almak üzere olan kişiye pozitif mesaj vererek, onu satın almaya teşvik ettiğini unutmayın.

Olağanüstü yaşam tarzı görüntüleri üretebilen profesyonel bir fotoğrafçı ile anlaşmak akıllıca bir tercih olur. Ancak kısıtlı bütçe nedeni ile düşük maliyetle ve bir haftadan daha kısa bir sürede hayata geçirmek istediğiniz bu tarz görseller için internetteki resim stoklarını incelemek isteyebilirsiniz. 

Mesela; koyun yününden imal edilen bir ürününüz varsa, bu stoklardan elde edeceğiniz ilgili bir fotoğraf işinizi görecektir. Yine internet üzerinden anlaşabileceğiniz bir dijital tasarımcıya, hazır stok fotoğraf üzerine ürününüzü photoshop ile ekleterek orjinale en yakın şekilde düzenlemesini sağlayabilirsiniz.

Biliyorsunuz ana fotoğrafta düz beyaz bir arka plan olmalı, ancak ardından ekleyeceğiniz sonraki resimlerde açıklayıcı/destekleyici metinler kullanmayı atlamayın. Ürününüzün, müşterinin hayatını nasıl kolaylaştıracağını, sağlığa zararlı madde içermediğini, alternatif kullanım alanlarını resimlere ekleyeceğiniz metinlerle destekleyerek, ürün sayfanızı ziyaret edenlerin mümkün olduğu kadar satın alma işlemiyle sayfanızdan ayrılmasını sağlayın.

Ürününüzü yeterince temsil edemeyen kötü bir görsel, müşteriyi satın almaya teşvik eden fiyat, açıklama, ürün özellikleri gibi diğer birçok konuda oluşturduğunuz olumlu etkiyi gölgede bırakacak, PPC maliyetlerinizi arttıracak ve Sales Conversion oranını düşürerek ürününüzün arka sayfalara gerilemesine neden olacaktır.

Başlığınızdaki anahtar kelimeleri optimize edin

Amazon, her ne kadar marka adınızı başlığınızda en başa eklemenizi önerse dahi, arama teriminiz için en alakalı anahtar kelimeyi ilk sıraya yerleştirmek daha iyi bir dönüşüme yol açacağından, genellikle yararlı ve sık kullanılan bir yöntemdir.

Karakter limitlerini en üst düzeyde kullanın. Başlığınızda, özellikle ürününüzle ilgili bilgileri ve özellikleri ön plana çıkarın.

Rakiplerini takip ederek, anahtar kelimeler konusunda başlığında alternatifler oluşturanları izlemeye alın.

Ürün başlığınızın hem mobil hem de masaüstünde nasıl göründüğünü kontrol edin

Birçok müşteri mobil cihazlarını kullanarak Amazon'da alışveriş yapıyor ve mobil cihaz kullanımının oranı özellikle tatil alışveriş sezonunda %70'e kadar çıkıyor. Sahip olduğunuz cep telefonunun dışında, farklı ekran büyüklüklerinde ve tabletlerde ürününüzün nasıl göründüğünü kontrol edin.

Başlığınızda yapacağınız (anahtar kelime ve uzunluk, sıralama, vb.) değişiklikleri not tutarak takip edin. Değişikliklerin olumlu veya olumsuz etkisini ölçmeye çalışın.

Ürün ayrıntılarındaki arama terimleri alanlarına, yüksek hacimli anahtar kelimeleri ekleyin

Başlıkta veya bullet pointlerde kullanılmış anahtar kelimeleri arama terimleri alanında tekrarlamaya gerek yoktur.

Bu alanda izin verilen karakterlerin miktarında zaman zaman değişiklikler olabiliyor. Bu nedenle Amazon duyuruları ve güncellemelerinin sıkı takipçisi olun.

Ürününüzün kullanım alanlarını derinlemesine düşünün, bunun için zaman harcayın ve tespit edeceğiniz tamamlayıcı ürünleri anahtar kelimelerinize dahil edin. Örnek olarak, az yer kaplayan pratik ürünleriniz için, Amerika’da küçük kulübe veya dar yaşam alanı anlamına gelen “cabin” kelimesini, anahtar kelimelerinize dahil edin.

Eğer kayıtlı ve uygun marka iseniz, geliştirilmiş marka içeriği kullanın

Markanızın hikayesini ve markanızdaki diğer ürünlerin görsellerini paylaşın.

Geliştirilmiş Marka İçeriğini kullanarak, daha fazla müşteriye ulaşın.


Popüler Yazılar