Lightning Deals Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lightning Deals Hakkında Bilinmesi Gerekenler


“Lightning deal”, bir ürünün Today’s Deals (Günün Fırsatları) sayfasında birkaç saat boyunca öne çıkarıldığı bir promosyon reklamıdır.

todays deals

Lightning deals, daha önceleri Amazon personeli tarafından performansa dayalı olarak seçiliyordu. Bugün Amazon, algoritmaları ve arayüzü satıcıların ürünlerini kolay bir şekilde Lightning Deals’a ekleyebilmesi için kullanıyor. “Lightning deal” oluşturmak için başvurunuzu Lightning Deals kontrol panelinden yapabilirsiniz.

Adım 1> Seller Central’dan (Satıcı Paneli) Advertising (Reklam) - Lightning Deals

lighting deals

Adım 2 > Lightning deals kontrol panelinde Amazon’un tavsiyesine göre yeni Lightning Deal yaratma, onay isteme, mevcut kampanyayı takip etme veya eski kampanyalara bakmak mümkündür.

lightning deals dashboard

Eğer kontrol panelinde “Recommendations” (Tavsiyeler) altında Amazon tarafından seçilmiş bir ürününüz yoksa “Lightning deal” oluşturamazsınız. Amazon her hafta bu alanı kontrol etmenizi önermektedir.

Eğer bu alanda bir ürün mevcut ise bu ürünü seçip sağ üst köşeden “Create” (Oluştur) kısmını seçilerek karşınıza çıkan sorulara yanıt vermeniz beklenir.

Deal Quantity: Kampanyada indirimli satmayı düşündüğünüz ürün sayısıdır. Kampanya başlama tarihinden 7 gün öncesinde yeterince ürün olması gerekmektedir. 

Deal Price: Ürününüzün indirimli satış fiyatıdır. Bir seçenek, satış fiyatınızı Amazon’un fiyat olarak belirlemektir. Düşük fiyatlı ürünler ön sayfalarda yer aldığı için ürününüzün fiyatını düşük tutmak şansınızı arttıracaktır. Ürün fiyatında az %15-20 indirim yapılması planlanmalıdır..

Deal Image: İndirim sırasında ürününüzün ana resmini kullanın. Arkası renkli veya ürün kullanılırken çekilmiş resimlerini tercih etmeyin. Amazon kurallarına mümkün olduğunca uymaya özen gösterilmelidir..

Deal Schedule: Seçilebilen bir kampanya gününü veya indirimin herhangi bir günde olabileceği bir haftayı seçin. Kampanya Amazonun belirleyeceği 4-6 saat kadar devam edecektir.


Popüler Yazılar