Amazon Launchpad Nedir ?

Amazon Launchpad Nedir ?


1. Amazon Launchpad'in görevi nedir?

Amazon Launchpad, kitlefonlamaları tarafından finanse edilen başlangıç ​​ürünleri için bir onboarding ve pazarlama programıdır. Milyonlarca Amazon müşterisine yenilikçi ürünler satmak ve sunmak için girişimcilere; kaynak, uzmanlık ve küresel altyapı sağlayarak onları destekleme misyonumuzun bir parçasıdır.

2. Amazon Launchpad programına hangi girişimler katılmaya uygundur?

Tüm girişimler başvuru yapabilir. Kitle fonlama platformları, girişim sermayesi şirketleri ve diğer başlangıç ​​hızlandırıcıları tarafından finanse edilen girişimlerle çalışıyoruz. Kuruluşunuz şu anda ağımızın dışında bir şirket tarafından destekleniyorsa, başvurunuzu bu duruma göre değerlendiririz. En iyi müşteri deneyimini sağlamak için, ürünlerinizin satışa hazır durumda olmasını bekleriz.

3. Mevcut vendor’lar veya satıcılar katılabilir mi?

Evet, mevcut vendor’lar veya satıcılar Amazon Launchpad programına katılmak için başvurabilir. Ürünlerinizi programımıza kaydetmek için Amazon satıcı yöneticinize veya hesap yöneticinize başvabilirsiniz.

4. Amazon Launchpad Programından ne kadar süre yararlanılır?

Amazon Launchpad, girişimlerimizi program dışı olarak kendi takdirimize bağlı olarak değiştirme hakkını saklı tutmasına rağmen, çoğu başlangıç (startup) ​​programı en az bir yıl boyunca programda kalır.

5. Programa katılmanın maliyeti nedir?

Amazon halihazırdaki vendor’larından, ABD'deki Amazon Launchpad programına katılmak için herhangi bir ücret alınmaz. Bu, ürününüzü Amazon'a toptan olarak sattığınız anlamına gelir ve Amazon, ürünü tüketicilere perakende satış fiyatından satarken, size toptan fiyat yansıtılarak ödeme yapar. 

Buna ek olarak, Amazon Satıcıları küçük bir ücret karşılığında programa kaydolabilirler. Global satışlarda ek ücretler alınabilir.

6. Amazon Launchpad ekibinden ne düzeyde destek bekleyebilirim?

Amazon Launchpad ekibi, Amazon Launchpad avantajları için birincil iletişiminiz olacak: onboarding ve ürün kurulum desteği, özel pazarlama etkinliklerine katılım, A + içerik oluşturulması ve Vine'a kayıt. 

Mevcut Amazon platformundaki satıcılara sağlanandan daha fazla oranda sorularınızı cevaplamaya ve sorunlarınızı gidermeye yardımcı olacağız, ancak bazı eylemler ve araçlar diğer ekiplerin alanıdır.

7. Amazon Launchpad ürünümü satışa sunmama nasıl yardımcı olur?

Amazon Launchpad, ürününüzü üç şekilde başlatmanıza yardımcı olur:

1- Sadece Amazon Launchpad'in yeni girişlerini destekleyecek uzman ekibimizle özel bir destek sağlıyoruz. Ek olarak; Amazon'da envanter, tahmin, sorun giderme ve pazarlama hakkında bilgi edinmeye çalışırken, e-ticaret ve Amazon'da satış yapanlar için bu çok değerli hizmeti de sağlıyor olacağız.

2- Amazon Reklam kredileri, Amazon Vine kredileri ve ürün sayfalarınızdaki ayrıntılı ürün açıklamalarında ücretsiz “Geliştirilmiş Pazarlama İçeriği” gibi temel faydalara erişim ile yüksek dönüşüm sağlayarak sizi başarıya ulaştırmayı hedefliyoruz. 

3- Son olarak, Amazon Launchpad, ürünlerinizin keşfedilebilirliğini artırmak için ek pazarlama desteği sağlar. Ürünlerinizin Amazon Launchpad mağazasında öne çıkma fırsatı var. Geçmişte de başlangıçlarımızdaki keşfedilebilirliği artırmak amacıyla yıl boyunca birden çok kampanya yürüttük (Ör. Tatil Hediye Rehberi, Babalar Günü Fırsatları etkinliği).

8. Bu programa katılım kriterleri nelerdir?

Amazon Launchpad'in girişimlerinin Amazon Launchpad mağazasında öne çıkması için aşağıdaki kriterleri sağlaması ve koruması gerekiyor:

1- En az 10 yorum 

2- En az 3.0 yıldız derecesi

3- Bir Amazon Reklam kampanyasına (AMS veya Sponsorlu Ürünler) katılmış olması 

Bu koşullar Amazon Launchpad ürünlerine göz atarken, müşterilerimiz için en iyi müşteri deneyimini sağlar.

9. Amazon Launchpad ile ürünlerimin ABD dışındaki pazarlarda tanıtımını nasıl sağlayabilir?

Ürününüz ihracat için uygunsa, Amazon.com'daki 80'den fazla ülkede bulunan Amazon müşterilerine sunabiliriz. Uluslararası dağıtım kurmaya hazır olduğunuzda, ürününüzü dünyanın dört bir yanındaki 10'dan fazla Amazon pazarında kullanıma sunmanıza yardımcı olabiliriz: Kanada, Meksika, İngiltere, Fransa, Almanya, Hindistan ve Japonya. ABD'de olduğu gibi, ürününüz mümkün olan en iyi sonuç için yerel dilde özel pazarlama araçları ile desteklenecektir.

10. Amazon Launchpad'in bir parçası olmak için Amazon'da satmak zorunda mıyım?

Amazon, Amazon Launchpad desteği için Satıcı Merkezi veya Satıcı Merkezi aracılığıyla Amazon üzerinden satış yapmak gerekiyor. Ayrıca, Amazon Launchpad'e hak kazanmak için Marka Tescili yapılmış bir ticari markanız olmalıdır.

11. Amazon'da satmak için bir UPC / GTIN / EAN'e ihtiyacım var mı?

Evet, ürününüz için bir UPC / GTIN / EAN'ın sahip olmanız gerekiyor.

12. Amazon Launchpad'in Amazon'dan farkı nedir?

Amazon Launchpad, Amazon.com'da başlatılan başlangıç ​​ürünlerini destekleyen bir programdır. Amazon Launchpad çoğu geleneksel satıcıların sahip olmadığı şu avantajları sağlar:

Marka Geliştirme: Ücretsiz özel ürün sayfaları, görsel açıdan etkileyici görüntüler ve videolar aracılığıyla ürünlere hayat kazandırır. Şirket kurucuları hikayelerini anlatabilir ve Q & A ile başlangıçta müşterilerle kişisel bir şekilde bağlantı kurabilir. Amazon Launchpad'in başlangıçlarına, Amazon Reklam kampanyalarında ve Amazon Vine'da kullanılmak üzere belirli sayıda ücretsiz kredi de ayrıldı.

Pazarlama Desteği: Gelişmekte olan birçok markanın ürünleri ve yenilikleri, bunların sergilenmesi için oluşturulmuş olan Amazon Launchpad mağazasında yer alıyor. Buna ek olarak, Amazon Launchpad tüm girişimlere ücretsiz olarak “Tatil Hediye Rehberiniz” gibi pazarlama etkinliklerine dahil olma fırsatı verirken, diğer satıcı kategorilerinin çoğu için Hediye Kılavuzları ücretli bir yerleşimle güvence altına alınır.

Onboarding Desteği: Başlangıçlar (startup’lar) Amazon'daki ürünlerini piyasaya sürmeye hazır olduğunda, özel hesap yönetim ekibimiz sorunsuz bir şekilde yürütmek için onboarding ve ürün kurulum süreci boyunca girişimciyi yönlendirir ve destek olur.

13. Satıcı Merkezi ve Vendor Merkezi nedir?

Vendor Merkezi, sadece Amazon’un daveti üzerine kabul edilen satıcıların dahil olabildiği servistir. Satıcı Merkezi ise sahip olduğunuz envanterin satışı ardından Amazon’un sevkiyat konusunda hizmet sağladığı servisidir.

14. Amazon Launchpad ile Seller Central / Vendor Central arasındaki fark nedir?

Amazon Launchpad bir onboarding ve pazarlama programıdır. Seller Central / Vendor Central, satıcılarımız ve satıcılarımıza Amazon'daki işlerinin tüm yönlerini yönetmek için sağlanan araçlardır. Amazon Launchpad, mevcut operasyonel ve iş ilişkinizi Satıcı Merkezi veya Satıcı Merkezi ile tamamlar.

15. Amazon Launchpad programından çıktıktan sonra Amazon'dan ne tür bir destek bekleyebilirim?

Amazon Launchpad programından çıktıktan sonra, ürünleriniz artık mağazamızda yayınlanmayacak. İdari destek, Amazon'un merkezi ekipleri tarafından ve satıcı veya satıcı portalınızda açılan destek vakaları aracılığıyla sağlanacaktır. 

Sürekli eğitim ve Amazon desteği için aşağıdakileri yapabilirsiniz:

Satıcı Merkezi Kullanıcıları: Rehberlik ile araçlara ve kaynaklara erişmek için Satıcı Merkezi hesabınıza giriş yapın. Amazon Pazarlama Hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için AMS haftalık web seminerlerine kaydolun. İdari sorunlarla ilgili yardım almak için, Satıcı Merkezi İletişim sayfasına erişmek için Satıcı Merkezi hesabınıza giriş yapın.

A + (Geliştirilmiş Pazarlama İçeriği) değiştirmek için: Amazon Launchpad A +, geçiş gerçekleştikten sonra ayrıntı sayfanızda aktif olarak kalacaktır. Bununla birlikte, içeriği değiştirmek isterseniz standart A + modüllerine geçmeniz gerekecektir. Geçiş yaptıktan sonra A + 'da değişiklikler yapmak için, Satıcı Merkezi üzerinden yeni içerik oluşturabilirsiniz. Bu sayfalar oluşturmak için ücretsizdir ve standart A + modüllerine erişmenizi sağlar. Yeni A + 'nız oluşturulduktan sonra, yeni A + içeriğinizin yayınlanabilmesi için lütfen Bize Amazon Launchpad ile iletişime geçin.

Satıcı Merkezi Kullanıcılar: Rehberlik ile Satıcı Üniversitesi kaynaklarına erişmek için Satıcı Hesabınıza giriş yapın. Sponsorlu Ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Sponsorlu Ürünler haftalık web seminerlerine kaydolun. İdari sorunlarla ilgili yardım almak için, Satıcı Merkezi İletişim sayfasına erişin (giriş yapmanız gerekmektedir). A + (Geliştirilmiş Marka İçeriği) değiştirmek için: Amazon Launchpad A +, geçiş gerçekleştikten sonra ayrıntı sayfanızda canlı kalacaktır. Bununla birlikte, içeriği değiştirmek isterseniz standart A + modüllerine geçmeniz gerekecektir. Geçiş yaptıktan sonra A + 'da değişiklikler yapmak için, Satıcı Merkezi aracılığıyla yeni içerik oluşturabilirsiniz 

DİKKAT! (Lütfen unutmayın!: Satıcı Merkezinde A + değişiklikleri yapmak için kayıtlı marka sahibi olmanız gerekir). Bu sayfalar oluşturmak ücretsizdir ve standart A + modüllerine erişmenizi sağlar. 

Kaynak: https://www.amazon.com/launchpad/startups/faqs


Popüler Yazılar