Amazon 1,5 Milyar Dolarlık Havalimanı İçin Düğmeye Bastı!

Amazon 1,5 Milyar Dolarlık Havalimanı İçin Düğmeye Bastı!


Amazon’un CEO’su Jeff Bezos, 1.5 milyar dolar yatırım yapacağı yeni havalimanı için 2 bin kişi işe alınacağını duyurdu.

1 trilyon dolara dayanan değeriyle dünyanın en büyük şirketlerinden biri haline gelen ABD’li e-ticaret devi Amazon, kendi havalanını inşa etmek için çalışmalara başladı.

 

 

ABD’nin Kentucky eyaletindeki Cincinati kentine inşa edilecek olan havalimanının temel atma töreninde Amazon CEO’su Jeff Bezos, iş makinesinin direksiyonuna geçerek poz verdi.
 

Bezos, “Bunu sürmenin eğlenceli olduğunu tahmin ediyorsanız, haklısınız!” dedi.

Kendisi tarafından gerçekleştirilen bu sembolik temel atma töreninin Twitter üzerinden de paylaşan Bezos, şunları söyledi:

“Paketlerinizi daha hızlı alabilmeniz için yeni hava merkezimize 1.5 milyar dolar yatırım yapıyoruz. 3 milyon metrekare büyüklüğünde olacak ve 2 bin kişiye iş alanı yaratacak.”

 

AMAZON 50 YILLIĞINA ARAZİ KİRALAMIŞTI

Haberlere göre, 150 milyar doları aşan kişisel servetiyle dünyanın en zengin yatırımcısı olan Bezos, "Müşterilerimize daha hızlı paketler sunmamızı sağlayacak olan bu havalimanı, Amazon Prime’da teslim sürelerini iki günden bir güne indirecek” dedi.

E-ticaretteki maliyetlerini azaltmak için teslimat sürelerini hızlandırmaya odaklanan Amazon, 2017 yılında Cincinnati (Northern Kentucky) Uluslararası Havaalanı'ndan 900 dönümlük mülk için 50 yıllık bir kira sözleşmesini yapmıştı.

 

 

 


Popüler Yazılar