İndirim Kuponları Suspend Ediyor!

İndirim Kuponları Suspend Ediyor!


 

Amazon’da geçtiğimiz ay görülmeye başlayan, indirim kuponu kullanımı sebepli suspend’ler devam ediyor.  Jumpsend, Zonjump ve benzer lansman sitelerinden kupon dağıtan bir çok kullanıcı aşağıdaki e-postayı alarak hesaplarının kapandığını gördü.

 

 

Merhaba, sizinle satışlarınızı manipüle ederek politikalarımızı ihlal ettiğiniz için irtibata geçiyoruz. Politikalarımızı ihlal ettiğiniz için şuan Amazon’da satış yapamassınız. Biz bu sorunu incelerken Amazon hesabındaki paranız size transfer edilmeyecek ve hesabınızda tutulacaktır. Eğer şuanda göndermediğiniz sipariş varsa lütfen bu siparişleri gönderin. Amazon’da tekrar satabilmek için lütfen bize ileride bu tarz bir ihlalin olmasının nasıl önüne geçeceğinizi belirttiğiniz  bir aksiyon planı sunun…

 

On binlerce hesabın etkilendiği bu durum Amazon’un kendi algoritmasında yaptığı bir değişiklikten kaynaklanıyor.

 

Markethustl gibi kimi lansman servisleri kupon servislerini tamamen durdururken Jumpsend gibi kimi servisler en fazla %60 indirim ile kupon dağıtımına izin verdiklerini açıkladı. Ancak bunun yanında tüm olan biteni göz ardı ederek kupon dağıtım servislerini durdurmayan bir çok firma kullanıcıların suspend olmasına göz yumuyor.

 

Henüz Amazon tarafından hangi orandaki indirim kuponları ve kuponların hangi adette kullanımının ardından politikalarını ihlal ettiklerini düşündüklerine dair bir açıklama yok. Ancak şuanda görünen, indirim kuponu kullanımı kaynaklı suspend’lerin devam ettiği.

 

Öğrencilerimizden bu durumla karşılaşan arkadaşlarımızın hesapları hazırladıkları aksiyon planı ile açıldı. Önerim bu ve bunun gibi durumlarda, lafı uzatmadan, basit ve sade cümlelerle sorunun neden kaynaklandığını ve sorunun tekrarlanmaması için ne yapacağınızı belirtmeniz olacaktır.

 


Popüler Yazılar