Jeff Bezos: 'Amazon Başarısız Olacak, İflas Edecek'

Jeff Bezos: 'Amazon Başarısız Olacak, İflas Edecek'


'Amazon Başarısız Olacak, İflas Edecek': Jeff Bezos’un Amazon Hakkındaki İtirafları!

 

12

  • CNBC’nin duyurduğuna göre Jeff Bezos düzenlediiği kapalı bir toplantıda Amazon çalışanlarına “bir gün Amazon’un başarısız olacağını duyurdu”
  • Bezos ayrıca Amazon’daki en önemli görevlerinin bu başarısızlığın olacağı günü müşteri odaklılıklarını arttırarak mümkün olduğunca ertelemek olduğunu ekledi.
  • Amazon çalışanlarının CNBC’ye söylediklerine göre devlet regulasyonlarının ve potansiyel güven kaybının Jeff Bezos’u oldukça endişendirdiği görülüyor.

CNBC’nin haberine göre geçen kısa süre önce yapılan kapalı toplantıda AmazonCEO’su Jeff Bezos Amazon’un geleceği ile endişelerini dile getirdi. Yaptığı açıklamalar oldukça alışagelmişin dışında ve ilgi çekici.

1 trilyon dolar degree sahip Amazon’un dünyanın en zengin CEO’su olan Jeff Bezos’un görüşlerine göre Amazon’un yıkılmaz görüntüsü gerçeği yansıtmıyor.

Amerika’lı parakende devi Sears’ın iflası hakkındaki soruları yanıtlayan Jeff Bezos, "Amazon başarısız olmak çok büyük değil… Aslına bakarsanız bir gün Amazon’un başarısız olacağını düşünüyorum, Amazon bir gün iflas edecek. Eğer büyük şirketlere bakarsanız yaşan sürelerinin yüzlerce sene değil, genellikle 30+ sene civarında olduğunu görebilirsiniz.” şeklinde yorum yaptı.

Tarihe bakacak olursak hiç bir imparatorluğun sonsuza kadar sürmediğini görecek olmamızla birlikte, dünyanın en büyük şirketinin patronu konumundaki bir kişi tarafından yapılan bu açıklamalar oldukça dikkat çekti.

Bezos hedeflerinin kaçınılmaz sonu mümkün olduğunca ertelemek olduğunu söyledi ve bunu başarmanın en iyi yolunun müşteri odaklılıklarını geliştirmek olduğunu belirtti.

“Müşterilere odaklanmak yerine kendimize odaklanmaya başladığımız anda sonun başlangıcına gelmiş oluruz” diyen Bezos müşteri odaklılık prensiplerini daha da geliştireceklerini belirtti.

İsim vermeden CNBC’ye konuşan Amazon çalışanları Trump yönetiminin, devlet regülasyonlarının ve oluşan güven kaybının, şirketin geleceğine baktıklarında “ciddi endşieler” yarattığını belirtti.

Her ne kadar Jeff Bezos’un periyodik aralıklarla özellikle çalışanlarının yenilmez olduklarının önüne geçmek için bu tarz açıklamalar yaptığı bilinse de geçen hafta gelen habere göre Amazon’un merkezlerini genişleterek iki yeni lokasyonda faaliye başlayacağı ve bunun için işe 50.000 kişinin alınacağı belirtildi.


Popüler Yazılar