Amazon A+ İçerik Özelliğini Türkiye’de Kullanıma Açtı

Amazon A+ İçerik Özelliğini Türkiye’de Kullanıma Açtı


Amazon, ABD ve Avrupa başta olmak üzere faaliyet gösterdiği pazar yerlerinde satıcıların hizmetine sunmuş bulunduğu A+ içerik özelliğini nihayet Türk satıcıların kullanımına açmış bulunuyor.

Daha önce ‘Enhanced Brand Content’ yani Gelişmiş Marka İçeriği olarak adlandırılan, yakın zamanda vendor’lara yani bayilere sunulan ve benzer bir program olan A+ programının içine alınan uygulama ile Amazon ürün sayfalarının alt bölümünde bulunan Ürün Açıklaması kısmına görsel ve metin yerleştirilmesine olanak tanıyor.

Ürünlerinize dair kapsamlı bilgiye ve görsel hikayelere yer verebildiğiniz uygulamanın dönüşüm oranlarını (yani sayfayı ziyaret edip ürünü alan müşterilerin tüm sayfa ziyaretçilerine oranını) %3 ila %10 oranında artırdığı aktarılıyor.

A+ içerikten yararlanmak için tüm diğer pazar yerlerinde olduğu gibi Türkiye’de de öncelikle Marka Kaydı (Brand Registry) programına kaydolarak Amazon tarafından marka sahibi olarak onaylanmış olmanız gerekiyor. Marka Kaydı programına markalarının kaydını gerçekleştiren satıcılar bu sayede kendi markalarına ait ürün sayfalarında A+ içerik özelliğini uygulayabiliyorlar.

Eğer Türkiye’de tescilli bir marka sahibiyseniz https://brandservices.amazon.com.tr adresine giderek marka tescilinize ait bilgileri sağlayabilir ve Marka Kaydı programına dahil olabilirsiniz. 


Popüler Yazılar